Havuz Temizliği

Havuz temizliği atlanmaması gereken önemli bir konudur.Havuzun yosun tutmaması gerekir. Türlü türlü hastalıklardan korunmak için bu makalede anlatılanları uygulamanız şiddetle tavsiye edilir. 1.Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanmadığı yüzme havuzlarında sağlık için pek çok risk ortaya çıkar. Bu nedenle yüzme havuzunun günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım görmesi gerekir.

1. Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanmadığı yüzme havuzlarında sağlık için pek çok risk ortaya çıkar. Bu nedenle yüzme havuzunun günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım görmesi gerekir.

2. Havuzun temizliği ve bakımı belgelenmiş olmalıdır. Sağlık müdürlükleri havuzlu işletmelere yönetmelik gönderir. Havuz suyunun içeriği düzenli olarak tetkik edilmeli ve sonuçları tüm havuz kullanıcılarının görebileceği bir yere asılarak paylaşılmalıdır.

3. Havuz suyunu dezenfekte etmek için klor veya ozon gibi kimyasallar kullanılabilir. Suyun temiz olduğunun bir göstergesi de berraklığıdır. Havuz suyunun düzenli olarak filtreden geçirilmesi önemlidir. Filtre sayesinde su, deri döküntüleri ve saç gibi maddelerden arındırılır.

4. Havuz suyunun kimyasallar ve filtre ile temizlenmesi uzun vadeli bakım için yeterli değildir. Bunların yanı sıra havuzun belirli aralıklarla boşaltılması ve yüzeyi temizlendikten sonra yeniden doldurulması gerekir.

5. Havuz filtresi günde iki kez kontrol edilip ters yıkama yöntemi ile temizlenmeli, kıl tutucu filtre ise haftada iki kez açılarak temizlenmelidir.

pH düşürücü, genelde yükselme eğilimi gösterir. Suyun pH değerini dengeler.

Klor, toz yada tablet halinde havuza kullanılır. Su içerisindeki klorun sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak direkt olarak toz veya tablet klorla etkileşim içerisinde bulunması tahrişe neden olabilir.

bursa-havuz-temizligi-firmalari-sirketleri-fiyatlariYosun Giderici, sıvı olarak havuza dökülür. Suda yosun oluşumunu engeller.

Sıvı Toplayıcısı, havuz içerisindeki ufak pislikleri bir araya toplayarak kum filtresine takılmasını sağlar. Böylece ufak pisliklerden temizlenen havuz daha berrak görünür.

Bursa’da havuz temizliği temizlik hizmeti almak istiyorsanız uzun yıllardır Bursa’da havuz temizliği hizmeti veren firmamızla görüşebilirsiniz.